טיפים להתמודדות עם החזרה לשגרה שאחרי החג


היום שאחרי החגים הוא יום קשה לרוב העובדים, זה נכון שיש את העובדים הביצועיסטים ששמחים לחזור לעשייה אך לרוב העובדים לא פשוט, בחגים אנחנו באנרגיות אחרות לגמרי ולא פשוט לעשות את המעבר משולחן החג והבילוי המשפחתי לשולחן העבודה ותוכנית היעדים/המשימות.

טיפים לעובדים לחזרה יותר קלה לשיגרה-

  • להתחיל את היום במיקוד חיובי ומחשבות טובות, לשניות הראשונות של הבוקר יש חשיבות והשפעה על המשך היום. לאנשים שקשה לחשוב מחשבות חיוביות בבוקר ממליצה להגיד מילה אחת- תודה! להוקיר תודה על עוד יום ועל כל הטוב שיש מסביבנו.

  • לפני תחילת יום העבודה לעשות כל דבר שמטעין באנרגיות טובות- ריצת בוקר למשל או להאזין למוזיקה אנרגטית ומקפיצה שאוהבים.

  • עם ההגעה לארגון ולאחר קפה הבוקר , מומלץ לארגן את סביבת העבודה הפיזית, סביבת עבודה מאורגנת מפחיתה לחץ וגורמת לתחושה של מיקוד.

  • פתיחת מידע בערוצי התקשורת הארגוניים כמו תיבת המייל או תוכנת הניהול ויצירת רשימת משימות ליום-יומיים הקרובים בלבד. הדגש הוא על תכנון לטווח קצר כדי לאפשר את המעבר מהחופש לשיגרה.

  • חשוב לעשות תעדוף משימות. לא הכל דחוף וחשוב ורצוי להכנס לעניינים עם תעדוף מושכל ודגש על הדברים שבאמת צריך לבצע באופן מיידי.

  • ממליצה לא להעמיס ולא להשאר באותו היום לשעות נוספות ולא לקחת עבודה הביתה.

גם למעסיקים יש חלק נכבד בחזרה נעימה לשיגרה ולהם מומלץ להתחיל את היום בהתעניינות אמיתית וכנה בעובדים, לשאול איך עבר החג ולאפשר שיתוף בחוויות, לאחר מכן לעבור על תמונת מצב מבחינת משימות קיימות ותעדוף. ניתן לקיים ישיבת צוות או ישיבות פרטניות בהתאם למה שמתאפשר באותו היום.

לא לפתוח בפרוייקט חדש/יוזמה חדשה דווקא ביום זה ולנסות לא להעביר משימות חדשות ביום הראשון לחזרה. לאפשר לעובדים נחיתה רכה.

חזרה מלאה לשיגרה המקצועית/הארגונית לוקחת לכל היותר שלושה-ארבעה ימים ושוכחים שהיה חג, עד החג הבא או החופשה הבאה.

מאמרים נוספים